Warsztaty Kathak z Magdaleną Niernsee


15 listopada odbędą się warsztaty kathak z Magdaleną Niernsee.

Magdalena Niernsee

warsztaty kathak

Odbędą się warsztaty:
Zapraszamy serdecznie na warsztaty Kathak:
10.00-11.30
1,5 godz. „8 typów kobiecości w tańcu kathak”
11.40-14.40
3 godz. warsztat półklasyczny (kathak) bollywood – choreografia
Godziny podamy wkrótce:-)
 
Cennik:
Wpłaty do 5 listopada.
4,5 godz. warsztatów – 130 zł
1,5 godz. „8 typów kobiecości w tańcu kathak” – 50 zł
3 godz. półklasyczny bollywood – 95 zł
 
Wpłaty do 10 listopada:
4,5 godz. warsztatów – 140 zł
1,5 godz. „8 typów kobiecości w tańcu kathak” – 55 zł
3 godz. półklasyczny bollywood – 100 zł
 
Minimalna ilość osób by warsztaty się odbyły: 10.
Miejsce: ul. Kochanowskiego 4 w studio jogi YAM.
 
Zapraszamy serdecznie:-)
Wpłaty przyjmujemy na konto:
93 1140 2004 0000 3002 5142 8412
Agencja Twórcza OLE!
 
„ASHTANAIYKA – 8 TYPÓW KOBIECOŚCI W KAŻDEJ Z NAS.
 
Bazą tańca i teatru indyjskiego są starożytne teksty opisujące wszystkie możliwe aspekty nie tylko ruchu, ale przede wszystkim ludzkiej natury. Taniec Kathak szczególnie zaadoptował na swoje potrzeby teorię Ashtanaiykas, czyli opisów zachowania zakochanych kobiet w różnych sytuacjach
(od szczęśliwej kochanki podczas miłosnego spotkania, poprzez mężatkę wymykającą się na schadzkę ze swoim kochankiem, aż po rozłoszczoną żonę, której mąż wraca do domu po nocy spędzonej z inną). Śpiewana poezja ilustrowana tańcem pozwala na rozwinięcie tematów w taki
sposób, aby tancerka mogła pokazać całą gamę nastrojów i reakcji tylko za pomocą gestów dłoni i mimiki twarzy.
CELEM warsztatu „8 typów kobiecości W TAŃCU KATHAK” JEST OGÓLNE ZASTNOWIENIE SIĘ NAD KOBIECOŚCIĄ I
JEJ MANIFESTCJAMI ORAZ ZWRÓCENIE UWAGI NA UMIEJĘTNOŚĆ ŚWIADOMEGO WYRAŻANIA EMOCJI, ROLI MIMIKI NA TO JAK MOŻNA KSZTAŁTOWAĆ SWÓJ WIZERUNEK „WEWNĘTRZNY”, CZYLI ZA POMOCĄ METOD AKTORSKICH, A NIE TYLKO STROJU IMAKIJAŻU.”
 
Zgłoszenia: taniecole@gmail.com. Rezerwacja miejsca odbywa się tylko za potwierdzeniem uczestnictwa wpłatą
 
“Taniec, który zaczarowuje magią opowieści, zadziwia techniką obrotów i ekspresją ruchu. Każdy ruch odzwierciedla rytmiczną sylabę, wiernie ilustrując muzyczne kompozycje. Pozwala na uchwycenie tego co poza słowami, tego co w spojrzeniu, w geście, w emocji chwili…”
 
Kathak – klasyczny taniec indyjski z północy Indii. Jego nazwa wywodzi się od słowa katha czyli opowieść.
 
Tradycja tego stylu sięga starożytnych Indii, w których wędrowni poeci śpiewem i tańcem propagowali kult boga Vishnu i zabawiali publiczność. Następnie uległ wpływom perskim pod panowaniem dynasti Mughal i na stałe zagościł na dworach królewskich. Do dziś łączy elementy hinduistyczne i muzułmańskie. Uważa się, że kathak ma wspólne korzenie z flamenco. Te dwa style świetnie sprawdzają się w fuzjach.
 
Rozpoznaje się cztery style tańca kathak (gharany) Lucknow, Jaipur , Banares oraz Raigarh z których każdy wypracował indywidualną stylistykę.
 
Współcześnie kathak jest ewoluującą formą sceniczną docenianą w Indiach i na świecie. Podejmuje tak tematy mitologiczne, jak i świeckie, czy abstrakcyjne pojęcia.”
aut: www.kathak.pl
 
Magda o sobie:
“Taniec jest dla mnie odkrywaniem siebie i sposobem na komunikację z innymi. Jest codziennością treningu i świętem pokazu. Nauką ekspresji, budowania emocji, rytmem, który jest wszędzie obecny.
Chciałabym podzielić się kawałkiem mojego tanecznego doświadczenia z innymi. Oswajać dla tych, którym wydaje się trudny i pokazywać całą gamę emocji jakie w sobie zawiera dla tych, którzy już się w tańcu zakochali.”
 
Pierwsza w Polsce tancerka Kathak o profesjonalnym wykształceniu kierunkowym. Absolwentka Wyższej Szkoły Tańca Kathak – Kathak Kendra w New Delhi (stypendystka ICCR w latach 2009-2013). Wychowanka słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj – mistrza stylu Lucknow. Tańczy Kathak i kathak fusion oraz współpracuje w projektach artystycznych z tancerzami różnych technik.
Gra na instrumencie pakhawaj, kształciła się w zakresie hindustani vocal, aktywnie praktykuje jogę.
Jedna z założycielek Fundacji ArtIndialog, której zadaniem jest promowanie wysokiej sztuki indyjskiej oraz nawiązywanie dialogu międzykulturowego.
Prowadzi warsztaty w Polsce i lekcje stałe w Warszawie z tańca Kathak oraz kathak fusion.
 
Zapraszamy:-)
www.taniec-ole.pl

 

Podziel się:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •