Taniec orientalny, Maraton Międzyświąteczny 27 grudnia!


27 grudnia 2014 godz. 17.00 zapraszamy wszystkich którzy mają ochotę dobrze się bawić i i uwolnić endorfiny na MARATON taneczny – międzyświąteczny:-) + zajęcia fizjoterapeutyczne metodą Feldenkraisa wspierające naszą koordynację i zdrowe poruszanie w tańcu.

MARATON_2

belly dance

CEL MARATONU uwolnienie ciała i umysłu od napięć, pobudzenie przepływu energii szczęścia TU i TERAZ tak by zacząć na nowo bez bagażu przeszłości NOWY ROK PEŁEN WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI, POZYTYWNEJ ENERGI! :-)

Wykorzystamy do tego elementy i proste kombinacje tańca orientalnego w różnych stylach, American Tribal Style, taniec filmowy bollywood oraz latino.

W tym roku nasz maraton rozpoczniemy ruchem fizjoterapeutycznym metodą Feldenkraisa, zajęcia poprowadzi fizjoterapeuta Lubosz Amerski.
Tematem zajęć z Luboszem będzie „Usprawnienie ruchu głowy i nóg dzięki zorganizowaniu na nowo ruchomości klatki piersiowej i miednicy” – 1 godz.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/metoda.feldenkrais?fref=ts

Będzie radośnie i intensywnie:-)
BĄDŹCIE Z NAMI!!!:-)
Prowadzące maraton taneczny – taniec orientalny: Monika Ratajczak; Agata Ratajczak, Katarzyna Komin.

Czas trwania 4 godz.
wstęp: 45 zł
Ilość miejsc ograniczona!
Zgłoszenia do 21 grudnia: biuro@taniec-ole.pl
Zabierzcie wodę!:-)

 

 

Metoda Feldenkraisa to innowacyjny system zajmujący się rozwojem człowieka i poprawą jego funkcjonowania za pomocą ruchu fizycznego. Oferuje unikatowe podejście do uczenia się istoty ludzkiej poprzez dostęp do wrodzonych procesów własnego układu nerwowego dla poprawy i udoskonalenia ich funkcji. Metoda ta używa łagodnych, wyspecjalizowanych ruchów które pobudzają świadomość oraz poprawia sposób poruszania się i wykonywania ruchów. Lekcje Feldenkraisa rozwiązują problemy spowodowane zaburzeniami pomiędzy grupami mięśniowymi na płaszczyźnie neurologicznej, więc zachodzące zmiany w naszym organizmie są głęboko odczuwalne. Wynikiem tego, układ szkieletowy zostaje uwolniony z wszelkich napięć i ograniczeń dzięki temu wspiera ciebie w efektywnym sterowaniu całym układem kostnym oraz wspomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki . Ograniczenia lub powodujące ból wzorce ruchowe są zastępowane bardziej wydajnymi i wygodnymi możliwościami ruchu, dzięki czemu zmniejszysz chroniczny ból, zredukujesz stres polepszysz fizyczne i emocjonalne samopoczucie. Ponieważ metoda Feldenkraisa nie oddziela umysłu od ciała więcej emocji i myśli jest wywoływanych przy komunikowaniu się bezpośrednio z układem nerwowym.”

 

 

 

 

Podziel się:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •