ZAINA – Ewa Dziedziniewicz


Zaina

Zaina


 

ZAINA dyplomowana tancerka tańca arabskiego Polskiej Federacji Tańca. Zdobywczyni II miejsca na Pucharze Świata organizowanym przez Ligę Profesjonalistów Tańca Brzucha i Federację Tańca Orientalnego(Rosja) na Cyprze, w klasyce jak i II miejsca w kategorii show belly dance jak również III miejsca na II Otwartym Pucharze Ukrainy w Doniecku. Laureatka Mistrzostw Polski IDO belly dance 2008 i 2009 w kategorii kobiety solo klasyka oraz show belly dance solo. Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy w Mińsku i Mistrzostwach Świata w Moskwie. Zdobywczyni I miejsca na VI Festiwalu Tańca Brzucha Nova Orient 2009 w kategorii klasyka solo.

Zaina, jak mówi z uśmiechem, rozpoczęła naukę raks sharki z potrzeby ciała. Szybko taniec ten rozbudził w niej zamiłowanie do całej kultury, które objawia się ciągłym doskonaleniem swoich umiejętności i częstymi podróżami do krajów arabskich. Od trzech lat tańczy w Dubaju na licznych kontraktach. Jest cenioną i oklaskiwaną tancerką.

Wciąż szkoli się u najlepszych nauczycieli arabskich, którzy stanowią dla niej źródło inspiracji i lepszego zrozumienia tego tańca, jak i rosyjskich, którzy zafascynowali ją swoją, do perfekcji opanowaną,techniką. Swoje umiejętności poddaje próbom na różnych krajowych i zagranicznych konkursach, które stanowią dla niej napęd do ciągłej, intensywnej pracy nad swoim tańcem.