Magdalena Niernsee


Magdalena Niernsee

Magdalena Niernsee


“Taniec jest dla mnie odkrywaniem siebie i sposobem na komunikację z innymi. Jest codziennością treningu i świętem pokazu. Nauką ekspresji, budowania emocji, rytmem, który jest wszędzie obecny.
Chciałabym podzielić się kawałkiem mojego tanecznego doświadczenia z innymi. Oswajać dla tych, którym wydaje się trudny i pokazywać całą gamę emocji jakie w sobie zawiera dla tych, którzy już się w tańcu zakochali.”

Tańczy Kathak i fusion. Prowadzi warsztaty i lekcje stałe z półklasycznego Bollywood, fusion, Kathak oraz Bharatanatyam. Poszukuje własnej drogi twórczej, na bazie doświadczenia długotrwałego, codziennego treningu pod okiem mistrza, oraz własnych oberwacji nurtów w tańcu i teatrze współczesnym. Nawiązuje współpracę z profesjonalnymi tancerzami innych technik, na drodze artystycznych poszukiwań.

Założycielka Szkoły Tańców Indyjskich Alapadma, jedna z trzech fundatorek Fundacji ArtIndialog, promującej artystów indyjskich w Polsce i otwierającej drogę do dialogu międzykulturowego.
Magister sztuki, Dyplom na Wydziale Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendystka ICCR na naukę tańca w prestiżowej Wyższej Szkole Tańca Kathak, Kathak Kendra w New Delhi (Dyplom taneczny obroniła w maju 2013). Wychowanka słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj w stylu Lucknow gharana.

więcej na: www.kathak.pl/kathak/