American Tribal Style (ATS®) warsztaty dla początkujących


 

American Tribal Style (ATS®) warsztaty dla początkujących 29 listopada 2014.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty American Tribal Style (ATS®) w ramach projektu całorocznego „PIĘKNE I ODWAŻNE” z końcową prezentacją w czerwcu 2015 na uroczystym zakończeniu roku szkoły tańca OLE!

Projekt ma na celu promowanie mało rozpowszechnionego jeszcze w Poznaniu nowoczesnego tańca orientalnego American Tribal Style (ATS®).Warsztaty American Tribal Style (ATS®) poprowadzą Monika Ratajczak i Agata Ratajczak – Mama z Córką, które połączyła pasja i miłość do tańców orientalnych.

American Tribal Style, Monika Ratajczak, Agata Ratajczak

American Tribal Style

American Tribal Style (ATS®) to współczesna adaptacja folklorystycznych tańców kultur, które niegdyś znalazły się na trasie historycznej wędrówki Romów z Indii, przez Bliski Wschód, Bałkany, Hiszpanię po Afrykę Północną. Znajdziemy więc w nim zarówno elementy tańców ghawazee z Górnego Egiptu, jak i nawiązania do flamenco, czy indyjskiego kathaku lub odissi. American Tribal Style® wyróżnia to, że polega na grupowej improwizacji. Grupie przewodzi lider za pomocą niewerbalnych sygnałów wskazujący pozostałym tancerkom, którą z ponad 70 figur wchodzących w skład formatu American Tribal ma zamiar wykonać. Funkcję lidera może przejąć każda z tancerek i w czasie występu zdarza się to zwykle kilkakrotnie. W ten sposób mimo ograniczonego zestawu figur każdy występ ATS-owy jest unikalny i niepowtarzalny, a ruchy tancerek synchroniczne. Dzięki wspólnemu repertuarowi ruchów i improwizacyjnemu charakterowi tańca członkinie różnych grup mogą także bez problemu występować razem nawet bez uprzedniego przygotowania.

Warsztaty będą odbywają się średnio co miesiąc, najbliższe termin: 29.11 – godz. 14.00

Program warsztatów 4 godz.:

1. Teoria ATS®: powstanie, zasady, kostiumy, tendencje rozwoju na świecie i w Polsce
2. Rozgrzewka: ćwiczenia wzmacniające, izolacje, technika bellydance
3. Wolne elementy
15 min. przerwy
4. Szybkie elementy
5. Praktyka w grupach

Możliwości dla uczestników warsztatów w projekcie rocznym:
- zdobycie wiedzy na poziomie początkującym wg ATS®, która umożliwi wspólny taniec z innymi grupami kobiet tańczącymi American Tribal Style (ATS®) na całym świecie oraz stanowi podstawę do tańca Tribal Fusion
- nauka pracy w grupie, porozumiewanie się z innymi na poziomie ciała bez słów podczas tańca
- wzmocnienie ciała, poprawa postawy ciała, wzmocnienie pleców otwarcie klatki piersiowej, postawa odważna „PIĘKNEJ I DUMNEJ”
- radość tańca i poczucie siły w grupie z innymi kobietami
- wiedza na temat przygotowań do występów

Cennik:
Koszt trzech warsztatów w I półroczu: 240 zł (12 godz.)
10% zniżki dla osób uczęszczających na kurs cotygodniowy w szkole tańca OLE! przy wpłacie z góry.
Koszt jednego warsztatu 95 zł
Zgłoszenia do 10 października: biuro@taniec-ole.pl. Wpisy na listę odbywają się po wpłacie zaliczki 50% lub całej kwoty.

O prowadzących:
Monika Ratajczak
Agata Ratajczak
O tańcu ATS: zobacz wiecej

Twórczyni stylu: American Tribal Style http://fcbd.com/about/
organizator: Agencja Twórcza OLE!

Podziel się:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •