ATS® Flash Mob World Wide 2015 Poznań


10.10 godz. 14.30 American Tribal Style® Flash Mob!!!

Po raz pierwszy Poznań weźmie udział w American Tribal Style- ATS® Flash Mob World Wide 2015!
https://www.facebook.com/events/1590203577895293/

American Tribal Style

ATS®

Zapraszam do wspólnej zabawy wszystkie osoby, które znają (przynajmniej podstawy) ATS®! Przypadkowi widzowie :-) również są mile widziani!

W tym roku tańczymy do utworu Elila Farh Katir Hicham Orchestra
https://www.youtube.com/watch?v=3kejabGJpQ8

Miejsce: Poznań, Plac Wolności przy fontannie
Godzina: 14.30
Termin to oczywiście 10.10.2015, tak jak na całym świecie!

Jeśli chcesz wziąć czynny udział w ATS® Flash Mob World Wide 2015! w Poznaniu, napisz na adres dalaya@dalaya.pl i dołącz do naszych przygotowań już teraz!

Do zobaczenia!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Tańca Dalaya www.dalaya.pl
Agencja Twórcza OLE! www.taniec-ole.pl

O tańcu:

„American Tribal Style (ATS®) to współczesna adaptacja folklorystycznych tańców kultur, które niegdyś znalazły się na trasie historycznej wędrówki Romów z Indii, przez Bliski Wschód, Bałkany, Hiszpanię po Afrykę Północną. Znajdziemy więc w nim zarówno elementy tańców ghawazee z Górnego Egiptu, jak i nawiązania do flamenco, czy indyjskiego kathaku lub odissi. American Tribal Style® wyróżnia to, że polega na grupowej improwizacji. Grupie przewodzi lider za pomocą niewerbalnych sygnałów wskazujący pozostałym tancerkom, którą z ponad 70 figur wchodzących w skład formatu American Tribal ma zamiar wykonać. Funkcję lidera może przejąć każda z tancerek i w czasie występu zdarza się to zwykle kilkakrotnie. W ten sposób mimo ograniczonego zestawu figur każdy występ ATS-owy jest unikalny i niepowtarzalny, a ruchy tancerek synchroniczne. Dzięki wspólnemu repertuarowi ruchów i improwizacyjnemu charakterowi tańca członkinie różnych grup mogą także bez problemu występować razem nawet bez uprzedniego przygotowania. ATS został stworzony przez Carolenę Nericcio (założycielkę grupy FatChanceBellyDance) na początku lat 90. XX wieku.” Zapraszamy do obejrzenia i podziwiania:-) jednego z występów FatChanceBellyDance.

Źródło powyższych cytatów: www.oulednail.com

Podziel się:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •